PratikA'ya Hoş Geldiniz...

E-posta ve parolanızı kullanarak
güvenli giriş yapabilirsiniz.


PratikA Üyelik

PratikA ayrıcalıklarından yararlanmak için
aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.

Kullanım koşullarını okudum ve kabul ediyorum.

PratikA'ya Hoş Geldiniz...

E-posta ve parolanızı kullanarak
güvenli giriş yapabilirsiniz.

seslendirme-ucretleri-ne-kadar

Seslendirme Ücretleri Ne Kadardır?

Bilgi - 26-11-2023

Mesleğe yeni başlayan herkes için en önemli sorudur ne kadar kazanılacağı. Başlamadan önceki kaygıların biraz da olsa yatışmasını sağlayan o işten elde edilecek kazanç miktarıdır. Geleceğinizi bağlayacağınız iş, sizi geçindirecek midir acaba?

Bizce her işte belirleyici olan, yaptığınız işi sevmeniz ve sevdiğiniz işi yapmanızdır. Öncelikle buna karar vermek gerekir. Sonra yaptığınız işe uygun çalışma yapmanız da gerekir. Eğer işin gerektirdiği ciddiyet ve yoğunlukta emek vermezseniz, işten istediğiniz sonuçları almanız zorlaşacaktır. Tesadüfi başarı yoktur ve zaten adı üstünde tesadüfidir. Bir tesadüfün peşinden gidemezsiniz. 

Bir seslendirme sanatçısının kazancını, ne kadar tercih edildiği belirler. Bunun için bir çok konuda yeteneklerini geliştirmesinde fayda vardır. Erkekse: reklam, tanıtım filmi, belgesel, dublaj, eğitim seslendirmeleri vb. yapabilmeli; kadınsa: santral, reklam, tanıtım filmi, belgesel, dublaj, eğitim seslendirmeleri yapabilmeli. Bunlar iş alma olanaklarını artıran sebepler olmaktadır.

Sonuç olarak bir iş yeri sahibiyseniz de aynı şartlar geçerlidir. İşini iyi yapmak, müşteri memnuniyeti yaratmak, istikrar, çok çalışmak. Böyle olunca da ortak kural işler: Tamirci de olsan, marangoz da, seslendirme sanatçısı da "işini iyi yapan kazanır".

Tüm Yazılarımız için tıklayın.